NABÍDKA‎ > ‎

Smokie (UK)

Když v roce 1974 skupina KINDNESS z anglického Bradfordu vystupovala v jednom z londýnských klubů  a "očarovala" zde přítomného Nickyho Chinna ( polovinu producensko-autorského tandemu Chinn-Chapman který produkoval např. Sweet, Suzi Quatro nebo Mud) natolik, že přesvědčil svého "parťáka" a nabídli Kindness smlouvu, nastala v životech a kariéře čtyř muzikantů zásadní změna a zlom!

Hned v úvodu následujícího roku 1975 se skupina na nátlak producentů přejmenovala na SMOKEY aby posléze dostal název v listopadu téhož roku "definitivu" drobnou pravopisnou úpravou na SMOKIE. V následujících cca. 4 letech svými hity bodovali ve většině evropských hitparád ale také např. v Austrálii a stali se skutečnou megahvězdou. Skupinu tehdy tvořili : Chris Norman (sólový zpěv,dopr. kytara), Alan Silson (zpěv, sólová kytara), Terry Uttley (zpěv, basová kytara ) a Pete Spencer (vokál, bicí). Z této sestavy zůstal v současné podobě skupiny sice již pouze basista Terry Uttley, ale ač se to zdá být neuvěřitelné i po více jak 33 letech od jejího vzniku nelze skupinu stále přehlédnout a dává o sobě jaksepatří vědět! Stále "brázdí" světová pódia křížem krážem a vzhledem k velkému počtu fanklubů, které má skupina i v současnosti po celém světě (včetně České republiky) se zdá, že zdaleka ještě neřekla poslední slovo a nechystá se za sebou přibouchnout dveře.
  
Koncerty Smokie dnes odrážejí celou dosavadní kariéru skupiny a nová sestava, doplněná o charismatického zpěváka Mika Crafta kromě muzikantské zručnosti a úžasné atmosféry a pocitu návratu do "sedmdesátek" nabízí všechny své největší hity pěkně jeden po druhém (jen občas proložené novějším repertuárem)... a tak zde zaznívají "nestárnoucí" a stále žádané hity jako např. : "Living Next Door To Alice" (u nás jako "Alenka v říši divů" v podání Karla Zicha), "If You Think You Know How To Love Me", "Lay Back In The Arms Of Someone" (u nás jako "Prohrát není žádná hanba" v podá skupiny Argema), "Mexican Girl", "Dont Play Your Rock n Roll To Me" , "Baby Its You", "Oh Carol", "Needles And Pins" (u nás jako "Mýdlový princ" v podání Václava Neckáře) nebo "Have You Ever Seen The Rain".
  
Být špičkovou evropskou skupinou, přijímanou i po tolika letech a proměnách hudebního vkusu, působit stále svěže, nadšeně a zaujatě a dokázat na koncertech profesionálně dokonale interpretovat chytlavé písně, to už samo o sobě představuje určitou kvalitu, kterou stojí za to, pokud se ta šance nabídne, vidět a slyšet!